90’larda Bilgisayar Oyunları Super Mario

90’larda en çok oynatılan oyun Super Mario olarak biliniyor. O dönemde teknoloji şimdiki kadar gelişmemişti ve şimdiki gibi çok fazla oyun yoktu. Bu yüzden insanların çok fazla tercih hakkı yoktu. Ama en çok oynanan Super Mario insanların zevk kaynağıydı. Kırmızı şapkalı ve mavi kıyafetli bir adam vardı. Önündeki engelleri aşarak seviyeyi atlaması gerekiyordu. Fakat önüne sürekli hayvanlar çıkarak onu öldürmeye çalışıyorlardı.

Super Mario onları geçebilmek için hayvanların üzerinde zıplıyordu. Ama bu her hayvan için geçerli değildi. Bazıları öyle ölmüyordu. Onları geçmek için ise üstlerinden atlaması gerekiyordu. Onları geçtikten sonra uçurumdan uçuruma atlaması gerektiği seviyeler oluyordu. Fakat en önemli şey altınları toplayarak sona ulaşmasıydı. Kiremitlerin üzerinde ki altınları toplayarak veya soru işareti olan kiremitleri kafası ile kırarak sona ulaşırdı. Böylelikle seviye atlamış olurdu. İnsanlar için çok iyi bir eğlence oyunuydu.

Super Mario 90’lardan Bu Güne

Super Mario şu anda eskiye göre çok fazla oynanmamaya başlandı. Çünkü teknoloji daha çok gelişti ve insanlar yeni oyunlar keşif etmeye başladılar. Ama yine de 90’lardan bu güne unutulmaz bir oyun olarak herkesin aklında yer edinmiştir. Yine aynı şekilde olan oyun biraz daha gelişmiştir. Yeni seviyeler, yeni görüntüsü ile daha iyi bir hale gelmiştir.

Tetris

Tetris 90’larda bilgisayardan veya tetris oyuncağından oynanırdı. En çok oynatılan oyunlar arasında yer alıyordu. Eskiden bu oyun siyah beyazdı. Gelişmemişti fakat çocukların elinden düşmüyordu. Çocuklardan ziyade yetişkinler bile oynuyordu.

Tetris 90’lardan Bu Güne

Tetris eskiden en çok tetris oyuncağı ile oynanırdı ama artık telefonlarda oynanmaya başlanmıştır. Popülerliğini hiç kaybetmemiştir. Eskiye göre artık renkli olarak oynanıyor. Hala tercihler arasında ve hiç unutulmayan bir oyun olarak kabul görmüştür.