İphone’da Araç Takımlarını Kullanma ve Düzenleme

İphone multimedya ve internet desteği olan Apple tasarımı akıllı telefon olup modeli 28 Haziran 2007 de tanıtılmıştır. İphone kelimesindeki Apple için bir sembol kabul edilen “i” ön eki bireysel (individual) bilgilendirmek (instruct) eğitmek (inform) ilham(inspire) ve en çok da internet anlamındadır. Pahalı ve kaliteli tanımının karşılığı olarak kullanılan İphone’nin son üretilen telefonu İphone X’dir. İphone’nin İşletim sistemi İOS dur.

İphone Telefonların Tercih Edilme Nedenleri

Günümüzde şirketler kendi telefonlarını tasarlayarak teknolojilerinin büyüklüğünü gösterip adeta güç savaşı içerisine girdiler. İphone telefonlar bu teknoloji gösteriminde favorilerin başına yerleşti. İphone diğer telefonlara göre gelişmiş donanım özellikleriyle kullanışlı olması açısından, ekran çözünürlükleri, markanın standartlarının yüksek olması, donanım ve yazılım ürünlerinin birbirleriyle olan uyumu, arayüz kalitesi, işletim sisteminin sistematik olarak güncellenmelerle iyileştirilmesi, temaların çeşitliliği, şık ambalaj tasarımı(kasa ve renkte özgünlük), piyasadaki reklamlarının etkisi, Apple Store müşteri desteği gibi nedenlerle özellikle belli bir kesimin vazgeçilmezi haline gelmiş, prestij unsuru olarak görülmeye başlanmıştır.

İphone Telefonlarda Araç Takımlarının Kullanımı

Araç takımları hava ve yol durumları, borsa, takvim, mailler, fotoğraflar, sohbetler gibi ihtiyaç duyulabilecek uygulamaları ifade eder. Çoklu dokunmatik ekran ve basit parmak hareketleriyle İphone uygulamaları kolayca kullanılabilir. Uygulama ana ekran simgesine dokunularak açılabilir. Uygulamanın detaylı incelenebilmesi tek bir defa tıklanmasıyla mümkündür. Son kullanılan uygulamalar ekranın altında solda yer alır. Araç takımlarını düzenlemek için ana ekran veya kilit ekranı sağ yönde kaydırılmalı ve sayfanın en altındaki düzenle seçeneği tıklanmalıdır. Araç takımı eklemek için + simgesi, araç takımını kaldırmak için ise – simgesi tıklanmalıdır. Basılı tutulduğunda araç takımlarının sıralamasını yapmayı sağlayan simge üç çizgi simgesidir. Bitir butonuna tıklanması düzenleme işleminin bitirilmesini sağlar.