Sosyal Medya Beğeni Hileleri Nelerdir?

Gün geçtikçe hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medya beraberinde yeni kavramları da getiriyor. Arkadaşlarımız ve çevremiz ile daha kolay iletişim sağlamak, yeni insanlar ile tanışmak gibi gayelerle hayatımıza girdi sosyal medya. Bu platformlar geçen zaman ile beraber bilinen amaçların ötesinde seçenekler sunuyor. İnsanların göz önünde olmak, ilgi çekmek ve buradan reklam geliri elde etmek için takipçi ve beğeni arttırmak gibi yollara başvurdukları herkes tarafindan biliniyor. Bunun sonucunda da bazı beğeni hile programları geliştirildi. Bu programlar, akıllı cep telefonları kullanan herkesin kolaylıkla sahip olabileceği türdendir.

 Bu Programlar Nasıl Kullanılıyor?

 Sosyal medya için beğeni hilesi yapan programlar akıllı cihazınıza yüklenebiliyor. Ücretli ve ücretsiz pek çok türü bulunuyor. Genellikle ücretsiz olan türü daha çok tercih ediliyor. Programı yükledikten sonra seçtiğiniz fotoğraf ve videoya verilen kredi miktarında beğeni gönderebilirsiniz. Sizin gibi bu programı kullanan insanlar ile karşılıklı beğeni gönderilerek sistem çalışmış oluyor. Böylece fotograf ve videolarına beğeni göndermek isteyen herkes amacına ulaşmış oluyor.

Güvenli mi?

Bu tür hilelere başvuran herkesin en çok merak ettiği şey güvenli olup olmadığıdır. Sosyal medya beğeni hilesi içeren programların güvenli olmadığı bilinmelidir. Siteye şifreniz ile giriş yaptığınız andan itibaren hesabınız üçüncü kişilerin eline geçiyor. Hesabınızı sizin için yöneten bu kişiler, istenmeyen sonuçlar ile karşılaşmanıza sebep olabiliyor. Bu yüzden sosyal medya hesabına erişemeyen çok fazla insan çeşitli mağduriyetler yaşıyor. Bu sosyal medya beğeni hilelerine başvuran sizin gibi başka insanlar da olduğunu unutmamalısınız. Hesabınız program sahipleri tarafından yönetildiği için siz de haberiniz olmadan başklarının fotoğraf ve videolarına beğeni yapmış oluyorsunuz. Normalde beğenmekten kaçınacağınız yanlış içerikleri beğenmek kimsenin istemeyeceği bir durumdur. Ayrıca tarafınızdan beğenilen gönderilerin arkadaş listenizdeki kişiler tarafindan görüleceği göz önünde bulundurulması gereken bir noktadır. Sosyal medya gibi platformlarda beğeni hilesi gibi yöntemlere başvurmak avantajdan çok dezavantaja dönüşüyor. İnsanın kendisini farklı bir şekilde yansıtarak içi boş bir kalıba esir olmak yerine; olduğu gibi görünmesi çok daha doğru bir tercih olacaktır.