iPhone ile Bluetooth klavyeyi bağlama

iPhone cihazın kendi ekranındaki sanal klavyeyi kullanmak sureti ile yazı yazmak zor ve sıkıntılı bir hal alıyor ise bunun önüne geçmek için bir bluetooth klavye kullanarak masaüstü veya notebok bilgisayarlarda yazı yazıyormuşçasına not tutabilir, e mailler cevaplanabilir veyahut internet üzerinden gezinti yaparken web sayfası URL’si yada diğer işlemler yapılabilir.

Bu İşlemi Uygulamanın Faydaları Nelerdir?

İphone telefona buluetooth klavye bağlayarak telefon üzerinden günlük hayatta yapılan işler daha rahat sağlanabilir. Ofis programı olan word üzerinden yazılar rahatlıkla yazılabilir. Power point uygulamasında sunumlar hazırlanabilir. Kişisel hesaplardan yazışmalar yapılabilir. İnternet üzerinden bilgi paylaşımı ve daha bir çok işlem rahatlıkla yapılabilir.

Klavye Nasıl Bağlanır?

Telefonun ayarlar uygulaması açılarak, bluetooth sekmesi takip edilir. Bluetooth sekmesi aktif hale getirilir. Bluetooth klavyeyi açılır ve daha sonra bluetooth yayın seçeneği etkinleştirilir. Apple cihazın kablosuz olan klavyesinde sağ köşede var olan güç simgesine iki üç saniye basılı tutmak yeterli olacaktır. Diğer var olan çoğu klavyelerde de buna benzer yöntemler kullanılabilir.

Kullanma kılavuzunda bunun ile alakalı daha ayrıntılı bilgi bulunabilir. İPhone cihazın bluetooth klavyeyi araması beklenir. Daha önceden eşleşmiş cihazların var olduğu grubun alt kısmında bulunan aygıtlar başlığının altına bakılır. Bağlanmak istenen klavyenin burada olduğu görülecektir. Bağlamak istenen bluetooth klavye seçilir. Bir iki saniye daha sonra ekran üzerinde bir bildirim sekmesi görülecektir.

Oluşan bu bildirim mesajı içerisinde yer almakta olan 4 haneli sayı klavye üzerinde yazılır daha sonrasında enter butonuna basılır. Artık İPhone ile bluetooth klavye bağlantısı tamamlanmış bulunmaktadır. Bundan sonra donanım klavyesi kullanılarak yazı yazabilir. iPhone cihazın bluetooth bağlantısı açıldığında, klavye yakında yer alıyorsa bağlantı bundan sonra her defasında otomatik olarak gerçekleştirilmektedir.