iTunes Kullanmadan iPhone’a Müzik Nasıl Atılır?

Müzik, hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Teknolojinin sürekli gelişmesi , yeni uygulamaların çıkması ile, telefonlara müzik yüklemek, müzikleri başkalarıyla paylaşmak, çok kolay bir hal almıştır. Android telefonlar müzik yüklenirken çok fazla sıkıntı ile karşılaşılmamaktadır. Ancak iPhone için aynı durum geçerli değildir. IPhone’ların çalışma sistemi normal android telefonlardan baya bir farklıdır. Bu farklılık pek çok alanda olduğu gibi, müzik yükleme konusunda da farklılıklar görülmektedir. İPhone’a müzik yüklemek isteyen kişiler, yaygın olarak İiTunes’u kullanmaktadır. Bunun dışında müzik yükleme yolları da bulunmaktadır. Ufak bir inceleme doğrultusunda iPhone’a bilgisayar üzerinden de müzik yüklenebilmektedir. Bu yüklenen müzikler herhangi bir sorunla karşılanmaksızın dinlenebilmektedir.

Bilgisayardan iPhone’a Müzik Aktarımı Nasıl Gerçekleşmektedir?

Burada yazılı olan işlemler yapıldığı takdirde, iTunes kullanmadan bilgisayar üzerinden iPhone’a müzik atılabilmektedir. İlk olarak, lightning kablosu yardımıyla iPhone’dan bilgisayara bağlanılmaktadır. Daha sonra bilgisayar bu girişi algılar ve ekrana “Transfer to This Device” yazısı çıkmaktadır. Bu yazıya tıklayarak, istenilen klasör ve dosya seçimleri yapılmaktadır. Diğer adımda ise, telefonda bulunması istenilen müzikler seçilmektedir. Seçimler gerçekleştikten sonra “Transfer” butonu çıkmaktadır. Bu butona da tıkladıktan sonra, seçilen müzikler iPhone’a geçmektedir. iTunes olmadan, bilgisayar ile iPhone müzik atma işlemi, bu şekilde gerçekleşmektedir.

Program Yardımıyla iPhone’a Müzik Atma İşlemi

Bilgisayardan değilde iPhone üstündeki başka programlar üzerinden de müzik aktarımı yapılabilmektedir. Bunlardan en güvenilir olanlarının arasında, EaseUS Mobimover programı bulunmaktadır. Sınırsız veri aktarımı yapılabilmektedir. Kullanımı tamamen pratik ve kolaydır. Çoklu seçim yapılarak, sevilen tüm müzikler hızlı ve sorunsuz bir şekilde aktarılabilir. Eş zamanlama problemi yaşanmasına engel olmaktadır. Müzik arşivi, bilgisayara da kolayca aktarılabilmektedir. Bekleme yaşatmaz ve saniyeler içinde müzikler telefona aktarılmaktadır.