Google Play Store Çalışmıyor, Ne Yapmak Gerekir?

Play store, içerisinde milyonlarca uygulama, oyun ve program barındıran bir sanal mağazadır. Uygulamalarda kolay erişim sağlayabilmek adına çeşitli alt kategorilere ayrılmıştır. Ücretli, ücretsiz ve popüler olarak üst başlıklar içerir. Ücretli olan uygulamaları kredi kartınız ile ödeme yaparken ücretsiz olan uygulamaları hiçbir şart aranmaksızın indirebilirsiniz.

En çok ilgi gören, çok fazla indirme sayısı olan uygulamalar ise popüler kategorisinde yer alır. Arama seçeneğini kullanarak cihazınıza indirmek istediğiniz uygulamaya kısa bir süre içerisinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Google Play Store sayesinde aynı anda birden fazla uygulamayı cep telefonlarına indirme olanağı sağlıyor. Çocukların güvenliği için ebeveynler aile kategorisinden uygulama seçme şansını elde edebilirler.

Google Play Store İle Uyumlu Cihazlar Nelerdir?

İşletim sistemi android olan tüm akıllı cep telefonlarında, tablet ve bilgisayarlarda kolaylık kurulum yapılabilir. Cihazların içerisinde Google Play Store kendiliğinden kurulmuş halde bulunur. Kazara silinen sistemi tekrar kurmak mümkündür. Google Play Store uygulamasına ilk girdiğinizde karşınıza çıkan sayfada uygulamalar ve oyunlar, filmler, kitaplar ve gazetelik başlıklı kategori sizi karşılar. Uygulamalar ve oyunlar başlığı altında üst sıralar, oyunlar, kategoriler, editörün seçimi, aile ve erken erişim alt kategorilerini görürsünüz.

Google Play Store Çalışmıyorsa

Birçok sebepten dolayı Google Play Store çalışmayabilir ya da uygulamalar geç yükleniyor olabilir. Bu cihazınızın kullanımı ile olduğu kadar güncelleştirme yapılmama durumunda da ortaya çıkabilir. Uygulama mağazasını çalıştırabilmek için öncelikle cihazı kapatıp açın. Daha sonra ayarlar kısmından tüm uygulamalar bölümüne girerek Google Play Store hizmetlerine girin. Geçmişi ve ön belleği temizle uyarısına tıklayın. Verileri ve ön belleği temizle ifadesine tıklayın. Durdurmaya zorla uyarısına tıklayın. Son kapattığınız sayfaları temizleyerek cihazınızı yeniden başlatın.