İnstagram Hesabı Nasıl Gizlenir?

İnstagram hesabınızı oluşturup kullanmaya başladığınızda hesabınızı her kullanıcıya açık olmak suretiyle kullanabileceğiniz gibi hesabınızı koruma altına alarak da kullanabilirsiniz. Hesabınızı gizli tutmanızın yararı tanımadığınız kişiler tarafından görüntülenmesini önlemenizi ve sadece izin verdiklerinizin sizi takip etmesini sağlar. İnstagram hesabınızı gizlemek için öncelikle uygulamaya giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından kendi profilinizi açarak sağ üst köşede bulunan alt alta üç nokta bölümünü seçip ‘seçenekler’ bölümüne geçmenizdir. Daha sonra bu bölümde aşağı doğru indiğinizde ‘hesap’ bölümünü göreceksiniz. Alt alta dokuz farklı seçenek bulunan hesap bölümünün dokuzuncu seçeneğinin sağında bulunan butonu sağa doğru çektiğinizde bir uyarı karşınıza çıkacaktır.

İnstagram size bu uyarıyı göstererek hesabınızı gizlemek konusunda emin olup olmadığınızı sorarak hesabınız gizliyken paylaşımlarınızın sadece sizin tarafınızdan onaylanan kişilerce görülebileceğini bu kararınızdan mevcut takipçilerin etkilenmeyeceğini dile getirir.

İnstagram Nedir?

İnstagram son derece popüler olan video ve fotoğraf paylaşabileceğiniz bir sosyal medya aracıdır. Milyonlarca kullanıcısı ile bu sosyal medyada bulunmak paylaşımların herkes tarafından görüntülenmesi demektir. Ancak kişi bu sosyal medyayı kullanıp aynı zamanda paylaşımlarının ve beğenilerinin herkes tarafından görüntülenmesini istemeyebilir. İnstagram bu konuyu da düşünerek kullanıcılarının rahatlığı için hesabı gizleme seçeneği sunmuştur.

İnstagram Hesabınızı Gizledikten Sonra Ne Olur?

İnstagram hesabınızın gizlenmesi durumunda paylaşımların kimler tarafından görülebileceğini kontrol altına alabileceğiniz gibi paylaşımların etkileşim sayılarını azaltabilir zira popüler bir kişi değilseniz sizi takip etme talebi az olacağından bu durumun da etkileşim olarak size geri dönmesi olumsuz yönde de olabilecektir. Ancak hesabınızın gizlenmiş olması etkileşim sayılarına etki etse de sizin için hesabın güvenliği önceliklidir. Fotoğraflarınızın sizi rahatsız edecek kişilerin eline geçmesini önlediği gibi bu tip olumsuz olayların da oluşmasına engel teşkil edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir