IPhone İçin Alternatif 6 Video Oynatıcısı

MX Oynatıcı, Android’de en çok kullanılan video oynatıcılardan birisi. Hareket tabanlı kontroller, çok çeşitli video formatları için destek ve çeşitli özelliklere sahip. Ancak ne yazık ki, MX Player iOS‘ta kullanılamıyor. App Store’da iOS için MX Player olarak adlandırılan birkaç uygulama bulacaksınız, ancak bunlar sadece MX Player’ın adını kullanan sahte uygulamalar. iPhone’da MX benzeri bir deneyim istiyorsanız, alternatif bir uygulama bulmalısınız. Bu alternatif oynatıcı uygulaması ararken, çözmeniz gereken bir de sorun var. iPhone ve iPad’in çoğu ücretsiz video oynatıcısı, lisanslama ücreti nedeniyle AC3 kodlu sesi desteklemiyor. Bu yazımızda bu sorunun çözümü için IPhone İçin Alternatif Video Oynatıcılarını listeliyoruz.

İşte iPhone İçin Alternatif Video Oynatıcıları;

1- nPlayer:

NPlayer, muhtemelen iOS’taki MX Player için tam bir alternatif olarak gelebileceğiniz en iyi tercih. Video formatlarını Android MX Player gibi oynatır. İyi bir kullanıcı arayüzü vardır ve kesinlikle iPhone’da kullanılabilecek en iyi MX Player alternatiflerden birisi.

Parlaklığı ayarlamak için videonun sol kısmını yukarı / aşağı doğru kaydırarak kullanabilirsiniz. Sağ taraftaki seçenekleri kullanarak ses seviyesini ayarlayabilir; Dropbox, Google Drive, ve daha fazlası gibi hizmetleri entegre ederek kullanabilirsiniz. NPlayer aynı zamanda bir web tarayıcısı içerdiği için, videolardan kolayca arama yapabilir ve indirebilirsiniz. Ücreti: 8,99 $


2- AVPlayer

AVPlayer, MX Player’a bir alternatif olarak kullanabileceğiniz başka bir iPhone video oynatıcısı. MX Player gibi, AVPlayer’ın da her video formatı için tam desteği var, artı Dolby Digital Plus ile birlikte Dolby Digital (AC3) sesleri destekliyor. Videonun kontrastı ve doygunluğu gibi şeyleri kontrol etmenize izin verir. 

Videoyu sırasıyla 10 saniye ileri veya ileri kaydırmak için sola / sağa doğru hızlıca kaydırın. Ayrıca, oynatma hızını orijinalin 1.5X’ine yükseltmek için yukarı hızlıca kaydırmanız yeterli. Hızı normal hale getirmeniz gerekiyorsa, aşağı doğru hızlıca kaydırın. AVPlayer kesinlikle, (nPlayer gibi bir uygulama alarak 8,99 $ harcamak istemiyorsanız) göz önünde bulundurabileceğiniz bir uygulama. Ücreti: 2,99 $


3- VLC

MX Oynatıcı gibi, VLC uygulaması da hemen hemen her video formatını desteklemektedir. H.265 ile kodlanmış videoları kusursuzdur. VLC, videolarınızı ve müziklerinizi otomatik olarak ayrı kütüphanelerde düzenler; bu da çok aranılan bir özellik. VLC ses gecikmesini veya alt yazı gecikmesi önleyecek özellikleri içinde barındırıyor. Video parlaklık, kontrast, renk tonu, doygunluk ve gama değerleri gibi şeyleri ayarlamanıza izin veriyor. Google Drive, Dropbox vb. Gibi bulut hizmetleri de uygulama tarafından destekleniyor.

Uygulamayla sunulan bir diğer gerçekten kullanışlı özellik, dosyaları WiFi üzerinden iPhone’unuza aktarabilme özelliğidir. Tüm bu özelliklerle, muhtemelen VLC’yi bu listenin başına koyardım, ancak VLC uygulaması, özellikle (nPlayer ile karşılaştırıldığında olumsuz yönü olan lisans sorunları nedeniyle) AV3 kodlu ses dosyalarını oynatamaz. Yine de, bu göz ardı edilebilir, çünkü VLC ücretsiz bir uygulamadır ve kesinlikle hiçbir reklamı yoktur.


4- Infuse

Infuse, iPhone’unuzda video izlemek için kullanabileceğiniz mükemmel bir uygulama. Infuse, ona attığınız hemen hemen her video formatını oynatabilir. MP4 ve MOV gibi tüm temel formatları oynatabilirsiniz. Aynı zamanda Infuse, MKV, MTS, FLV ve daha bir çok formatları kolayca oynatabilir . Infuse ayrıca Dolby Digital ses (AC3 / EAC3) için de destek içerir .

Videoyu oynatmak için sola / sağa kaydırabilirsiniz; ayrıca basit hareketlerle ses seviyesini ve parlaklığı ayarlayabilirsiniz. Infuse ayrıca çeşitli video kaynaklarından gelen videoları akışını desteklemektedir. Dropbox, Google Drive ve OneDrive gibi bulut hizmetleriyle entegre olabilir. Plex veya Kodi sunucusunun yanı sıra NAS ve WiFi sabit disklerindeki videolar üzerinden akış yapmak için Infuse’ı kolayca kullanabilirsiniz. Ayrıca, diğer pek çok ücretsiz uygulamanın aksine, Infuse reklamları içermez. Ücretsizdir. Ancak, Pro yükseltme için $ 6.49 ücreti vardır.


5- KMPlayer

KMPlayer, MX Player’ın iPhone’daki iyi bir alternatifidir. MP4 ve AVI gibi yaygın olanların yanı sıra XESC, NSV ve daha pek çok nadiren kullanılan bazı formatlar da dahil olmak üzere birçok farklı video formatını destekler . KMPlayer ile HEVC (H.265) kodlanmış videoları ve hatta VP9 codec‘iyle kodlanmış videoları da oynatabilirsiniz. MX Oynatıcı gibi, KMPlayer da videoyu silmek için hızlıca kaydırma ve videonun ses seviyesini ve parlaklığını ayarlamak için yukarı veya aşağı kaydırma gibi jest tabanlı kontrolleri destekler.

KMPlayer ile dosyalarınızı iPhone’unuza aktarmak için Google Drive ve Dropbox gibi şebeke servislerini kullanabilirsiniz. Dosyalarınızın boyutu daha yüksekse, bir FTP sunucusu da kullanabilirsiniz. Ücretsiz bir uygulama olan KMPlayer , Dolby Digital ses desteği (AC3 / EAC3) içermez. Ayrıca, uygulama tam ekranlı reklamlar arada sırada gösteriyor ve bunları kapattıktan sonra kullanıcı arayüzünün alt kısmında banner reklamlar olarak kalmaya devam ediyor ve bu da çok dikkat dağıtıcı.


6- Kodi

Kodi, her platform için kullanılabilen çok güçlü bir medya merkezi uygulamasıdır. Eklentileri ile KODI’nin gücünü katlanarak artırmak mümkün. Kodi ile tüm medyalarınızı merkezi bir kütüphane içerisinde organize edebilir , bunları bir ağ üzerinden paylaşabilir ve herhangi bir cihazdan aktarabilirsiniz. Tüm filmleri ve videoları Kodi Film Kütüphanesine kolayca ekleyebilirsiniz. Tıpkı MX Player’daki gibi Kodi’de hemen hemen her videoyu oynatabilirsiniz. Uygulama, diğerleri gibi herhangi bir hareket kontrolüyle birlikte gelmiyor ancak buna değer kılan çok fazla güç özelliği var. Kodi size yakınlaştırma, piksel oranı ayarlama gibi birçok harika özellik sunuyor . Sizi, videodaki zaman damgasına götürecek bir yer işareti ekleyebilirsiniz. Bu, bir videoda ilgi çekici noktaları kolayca işaretlemek için kullanılabilir. Kodi’nin mevcut ara birimi biraz eskimiş gibi görünse de, en yeni “Krypton” güncellemesi geldiğinde her şey yenilenir.

Özetlemek ve değerlendirmek gerekirse, bu listede yer alan her video oynatıcı, istediğiniz her özelliğe sahip değilken, nPlayer gibi bazı uygulamalar ve AVPlayer kesinlikle bir video oynatıcıdan istediğiniz her özelliği size sunuyor. Çoklu video formatları ve Dolby Digital codec (AC3 / EAC3) desteği, hareketle kontrol özelliği, videoların ağ üzerinden akışını yapma olanağı gibi pek çok şey var.

Peki, siz iPhone’unuzda hangi video oynatıcıları kullanıyorsunuz? MX Oynatıcı gibi işlevsellik sunan başka bir video oynatıcı uygulamasını biliyorsanız, bana aşağıdaki yorum bölümünde bildirimde bulunabilirsiniz.

“IPhone İçin Alternatif 6 Video Oynatıcısı” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir