Okul öncesi eğitimi ne zaman başlanmalıdır?

Sıfır iki yaş dönemini çocuklar aile ortamında özellikle anne refakatinde yoksa güvenilir bir büyük refakatinde geçirmeleri gerekir. Bu dönem sonrası okul öncesi eğitim ailelerin gündeminde yer alabilir. Ailelerin beklentilerini karşılayabilecek kalitede donanımlı personelleri ile Nazlı Akbalık Anaokulu mutlaka görülmeye değer. Okula gitmeden önce www.nazliakbalik.k12.tr sitesini ziyaret ederek ön bilgi edinebilir ya da okulun telefon numarasını arayarak merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz.

Son yıllarda okul öncesi eğitim ülkemizde de zorunlu hale gelmiştir. Bu kapsamda okul öncesi eğitimin içeriğinde sosyal ilişkiler, çocukların erken dönemde kendilerini tanımaları ve yeteneklerinin farkına varmaları, dil gelişiminin desteklenmesi, insanlar saygı gibi kişisel ve toplumsal beceriler bulunmaktadır. Okul çocuğunuzun ikinci yuvası olarak bu beceriler konusunda çocuğunuzu destekler.

Okul kuralları

Bir çok anaokulunda olduğu gibi Nazlı Akbalık okulunda da sabah saat 7.30 okul giriş saati ve akşam 18.30 okul çıkış saati olarak belirlenmiştir. Sınıflar 12 ile 16 kişi arasında değişikli gösterebilir. Okul sınıf sayısı, sınıfların mevcudu, yemek listeleri gibi konularda bilgi almak için okul idaresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir