Uykuda Saç Ekimi

Saç dökülmesi özellikle erkekler için en büyük sorun olmaktadır. Gerek genetik gerekse hastalık sebebi ile dökülen saçlar erkelerin korkulu rüyası olmaktadır. Ancak modern tıp tekniklerinin gelişmesi artık bu durumu bir sorun olmaktan çıkarmaktadır. Bu sayede birçok saç ekim merkezi hizmet vermeye başlamıştır. Ancak saç ekiminin sonrasında saç dökülmesi veya bazı cilt hastalıklarının ortaya çıkma tehlikesi bulunduğu için bu işlemin güvenilir bir merkezde yapılması gerekir. Bu amaçla kliniğimizde son derece uzman ve eğitimli personeller ile hizmet verilmektedir. Bunun dışında bazı kişilerde bulunan kan görme korkusu sebebi ile bu işlem uykuda yapılır.

Lokal Anestezi İle Saç Ekimi

Normal yollar ile saç ekiminin mümkün olmadığı durumlarda kişilere lokal anestezi uygulayarak uykuda saç ekimi işlemi yapılır. Yöntemde kişilere ağız yoluyla narkoz verilerek bayıltılması sağlanır bu sırada da ekim yapılır. Ekim işlemi normal bir yol olan, enseden saç kökü alınarak fue tekniği ile saçın olmadığı veya seyrek olduğu bölgeye ekilir. İşlem süresi 4 ile 8 saat arasında sürmekte ve kişi hiç bir acı hissetmeden işlem tamamlanmış olur. Tabi burada kişinin saç isteği de önemli bir olgudur. Çünkü saçsız bölgenin çok fazla olması ensede alınacak saç miktarının da fazla olmasına, dolayısıyla ense köklerinde de seyrekleşme görülmesine neden olur.

Maya Estetik’in Avantajları

Kliniğimizin en büyük avantajı bünyesinde bulunan doktor ve diğer personellerin üst düzeyde eğitim almış olmasıdır. Bu sayede gerek operasyon sırasında gerekse sonrasında hiç bir sorun ile karşılaşılma olasılığının bulunmamasıdır. Operasyon sonrasında tekrardan saç dökülme riskinin bulunmaması da büyük bir avantajdır. Ayrıca operasyon öncesinde hastalardan öncelikle yaş ve durum bilgisi alınarak hastanedeki işlemlerin hızlı gerçekleşmesi sağlanır.

https://www.mayaestetik.com/hizmetler/sac-tedavileri/uykuda-sac-ekimi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir